Workshop in de spotlight: Textiel en Op die fiets
Tijdens deze workshopdag wordt de klas in twee groepen verdeeld. De ene groep volgt de workshop Textiel, de andere groep gaat aan de slag met Op die fiets. Beide workshops staan volledig op zichzelf en hebben een eigen inhoud, sfeer en leerdoelen.
Workshop Textiel: maken met naald en draad
De workshop Textiel vindt plaats in het naaiatelier van De Wurkjouwer. Een inspirerende omgeving, tussen de naaimachines, stoffen en wanden vol gekleurde bollen wol. Aan de grote tafel maken leerlingen zelf een product, zoals een telefoonhoesje met koord, een eierwarmer van vilt of een sokpop.
Onder begeleiding van workshopleider Nynke leren leerlingen verschillende technieken: naaien met de stiksteek en festonsteek, knopen en kralen aanzetten en het draaien van een koord. Er wordt geen lijm gebruikt; alles wordt vastgemaakt met naald en draad. Dat vraagt aandacht, nauwkeurigheid en doorzettingsvermogen.
Workshop Op die fiets: techniek die werkt
In de fietswerkplaats van De Wurkjouwer maken leerlingen kennis met een echte technische werkomgeving. Met gereedschap aan de wand en stellingen vol fietsonderdelen gaan ze praktisch aan de slag.
Bij de workshop Op die fiets leren leerlingen een band plakken en sluiten ze fietsverlichting aan op een dynamo. Onder begeleiding van workshopleider Arjen ontdekken ze hoe fietstechniek werkt en hoe je problemen stap voor stap oplost.
Tip: Boek de workshops twee keer, zodat de groepen kunnen wisselen en alle leerlingen beide workshops kunnen volgen.